...

O nas

Witamy wszystkich serdecznie na wniemczech.info! Jest to portal założony i prowadzony przez dwóch Polaków, którzy niemal dekadę temu postanowili wyemigrować z Polski i spróbować życia za granicą. Wybór wówczas padł na Republikę Federalną Niemiec. Byliśmy przekonani, że poziom życia za zachodnią granicą jest wyższy. Nie mieliśmy jednak pojęcia, że przebywanie tutaj może być równie przyjemne i edukujące, jak i dokuczliwe a czasami po prostu trudne.

Przez lata spędzone w RFN zmagaliśmy się z różnymi problemami: barierą językową, brakiem znajomości rynku pracy, skomplikowaniem biurokracji i prawa, różnicami kulturowymi czy w końcu ze zwykłą tęsknotą za rodziną i przyjaciółmi. Musieliśmy włożyć sporo pracy, by odnaleźć się w nowym otoczeniu oraz faktycznie polubić kraj, w którym żyjemy. Był to długi i niełatwy proces. I właśnie taki cel przyświecał nam również, podczas zakładania wniemczech.info – chcemy ułatwić rodakom przebywającym w Niemczech aklimatyzację i zorganizowanie komfortowego życia!

Na naszym portalu możecie znaleźć najważniejsze wydarzenia oraz publicystykę zza zachodniej granicy. Planujemy tu też zamieścić szereg poradników, które w naszym zdaniem będą przydatne dla Polek i Polaków już mieszkających, bądź planujących przeprowadzkę do RFN. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi podcastami, w których dzielimy się osobistymi przeżyciami i doświadczeniami z emigracji (dostępne już wkrótce). Możecie też przyjrzeć się naszym mediom społecznościowym, na których pomagamy w opanowaniu i doszlifowaniu znajomości języka niemieckiego (niebawem zaczynamy publikowanie).

Dziękujemy za wizytę na naszej stronie oraz życzymy miłej lektury!

Krzysztof&Bażej

wniemczech.info – Łączymy Polskę i Niemcy

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.