Loading...

News

ads+ads_label

Z ostatniej chwili. Masakra w Berlinie. Ciężarówka wjechała w ludzi odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy. 9 osób zabitych, wielu rannych... (Na Żywo)


23:54 Niemieckie portale podają, że w kabinieznaleziono martwego Polaka na siedzeniu pasażera. Informacji o kierowcy nadal brak.


     19.12.2016 chwilę po godzinie 21 doszło do zamachu terrorystycznego w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie. Ciężarówka wjechała w ludzi odwiedzających Weihnachtsmarkt. 9 osób zginęło na miejscu, co najmniej 50 jest rannych. Ciężarówka należy do jedenej z polskich firm transportowych, posiada polskie tablice rejestracyjne. Polskie media podają, że właściciel firmy ręczy za swojego kierowcę, i twierdzi, że nie mógł on dokonać tej strasznej masakry. Kierowca polskiej ciężarówki miał wcześniej informować telefonicznie o dużej liczbie muzułmanów przebywających w dzielnicy, w której miał oczekiwać na rozładunek. Niemiecka Policja podała, że w ciężarówce znaleziono śmiertelną ofiarę na miejscu pasażera. Kierowca został zastrzymany. Niemiecka Policja nie ujawniła jeszcze do tej pory narodowości sprawcy ataku. Polskie MSZ nie posiada jeszcze informacji czy w zamachu mogli zginąć lub ucierpieć Polacy.


NA ŻYWO Z BERLINA:


19-12-2016 23:25:17 · Pokaż na mapie ·