Loading...

News

ads+ads_label

Poszukiwania z wykrywaczem metali w Niemczech


Po nagłośnieniu przez mediana całym świecie sprawy tzw. ,, Złotego Pociągu,, w Wałbrzychu, coraz więcej ludzi zaczęło się interesować poszukiwaniami skarbów. Podstawowym narzędziem poszukiwacza jest oczywiście wykrywacz metali. Na rynku wykrywacze są dostępne w cenie już od kilkudziesięciu Euro, lecz kupno tych najtańszych może nas rozczarowaqć, wykrywacze te nie spełniają swojej funkcji poprawnie. Ceny dobrych detektorów zaczynają się od ok. 200 EUR. Jednym z najbardziej polecanych początkującym poszukiwaczom jest Garrett ACE.

Czy poszukiwania zabytków w Niemczech są dozwolone?

Niemieckie przepisy dotyczące ochrony zabytków są bardzo rygorystyczne. Na poszukiwania z wykrywaczem metali musimy mieć pozwolenie z Urzędu Ochrony Zabytków - Landesamt für Denkmalpflege. Na początku musimy złożyć prośbę na odpowiednim formularzu, po czym będziemy zaproszeni na rozmowę. Po rozmowie otrzymamy umowę do podpisania. Nasępnie otrzymamy pozwolenie na poszukiwania - Genehmigung für Sondeln.

W Hesji w większości przypadków wyłączone jest poszukiwanie z detektorem przez pierwszy rok trwania umowy. Znaleziska muszą być dokładnie opisane wraz z koordynatami GPS i przesłane do Urzędu. Urząd może przyznać poszukiwaczowi w niektórych przypadkach nagrodę za znalezisko w wysokości nawet do 100% wartości przedmiotu.

Poszukiwania bez pozwolenia, jak również handel zabytkami jest w Niemczech surowo karany grzywną do 25.000 Euro lub karą więzienia.

Pobierz formularz zgłoszenia o pozwolenie na poszukiwania z wykrywaczem metali


10-04-2016 13:41:09 ·