Loading...

News

ads+ads_label
«    1 2 3 4    »

,,Kręcenie liczników,, w Niemczech – Zobacz Video

Nieuczciwi sprzedawcy samochodów używanych w Niemczech coraz częściej dopuszczają się ,, kręcenia liczników,, czyli zmniejszania wyświetlanej liczby przejechanych kilometrów. Samochód z obniżonym o połowę przebiegiem może sprzedać się o kilka tysięcy euro więcej. Na filmie udowodniono, że przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, i posiadanej wiedzy można tego dokonać beż większego problemu również w autach znanych marek np. Mercedes, BMW, Audi czy Volkswagen.


23-05-2017 21:22:10 · Pokaż na mapie ·

Zwolnienia z opłaty abonamentu radiowo telewizyjnego w Niemczech (Rundfunk)

Wszystkie zameldowane w Niemczech osoby zobowiązane są do płacenia abonamentu radiowo – telewizyjnego w wysokości 17,50 EUR miesięcznie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że są przewidziane również zwolnienia z obowiązku uiszczania tej opłaty.

O zwolnienie z płacenia abonamentu mogą się ubiegać osoby:

  • Które zarabiają niewiele: a przykład osoby będące na zasiłku socjalnym, pobierające Hartz IV, oczekujące na przyznanie azylu w Niemczech.

  • Uczące się: Studenci, uczniowie szkół zawodowych, uczniowie pobierający Ausbildungsgeld, nie mieszkający z rodzicami.

  • Zwolnieni z abonamentu są również osoby niewidome, głuchonieme, osoby u których orzeczono stopień niepełnosprawności.

Aby zostać zwolnionym z opłacania abonamentu, należy wypełnić i wysłać formularz dostępny online: Formularz Online

21-05-2017 18:23:53 ·

Co mówią w niemieckiej telewizji o polskim patriotyzmie zakupowym? Zobacz materiał wideo:


21-05-2017 17:53:54 · Pokaż na mapie ·

Status Mniejszości dla Polaków w Niemczech – Mecenas Stefan Hambura rozpoczął strajk głodowy.

O status mniejszości dla Polaków w Niemczech walczy od wielu lat z niemieckim Rządem Związek Polaków w Niemczech. Władze niemieckie twierdzą, że status ten Polakom przyznany być nie może gdyż nie ma do tego podstaw prawnych.

Po wywiadzie, którego niemiecki polityk Hartut Koschyk udzielił dla Deutsche Welle, mecenas Stefan Hambura postanowił rozpocząć protest głodowy.

W wywiadzie tym, niemiecki polityk odniósł się do niemiecko-polskiego traktatu o dobrym sąsiedztwie z 1991 roku. Twierdzi on, że na postawie tego traktatu status się Polakom nie należy, i że sprawa ta nie powinna podlegać dalszym dyskusjom.

Protest odbywa się w Warszawie, w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu. Protestujący liczą na to, że rząd niemiecki ponownie zajmie się rozpatrzeniem tej ważnej dla Polaków z Niemiec sprawy.

21-05-2017 15:03:34 · Pokaż na mapie ·
 

Z okazji Wielkiejnocy ślemy Wam najlepsze wiosenne życzenia: niech zmartwychwstały Chrystus wspiera Was swymi łaskami i da Wam moc pokonywania codziennych trudności życia.


Administracja wniemczech.info


16-04-2017 06:43:41 ·
Czy Polski kierowca ciężarówki został brutalnie zamordowany przez Pakistańczyka w Berlinie

Tak twierdzą media, Policja jeszcze nie potwierdza.
20-12-2016 00:09:24 ·

Z ostatniej chwili. Masakra w Berlinie. Ciężarówka wjechała w ludzi odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy. 9 osób zabitych, wielu rannych... (Na Żywo)


23:54 Niemieckie portale podają, że w kabinieznaleziono martwego Polaka na siedzeniu pasażera. Informacji o kierowcy nadal brak.


     19.12.2016 chwilę po godzinie 21 doszło do zamachu terrorystycznego w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie. Ciężarówka wjechała w ludzi odwiedzających Weihnachtsmarkt. 9 osób zginęło na miejscu, co najmniej 50 jest rannych. Ciężarówka należy do jedenej z polskich firm transportowych, posiada polskie tablice rejestracyjne. Polskie media podają, że właściciel firmy ręczy za swojego kierowcę, i twierdzi, że nie mógł on dokonać tej strasznej masakry. Kierowca polskiej ciężarówki miał wcześniej informować telefonicznie o dużej liczbie muzułmanów przebywających w dzielnicy, w której miał oczekiwać na rozładunek. Niemiecka Policja podała, że w ciężarówce znaleziono śmiertelną ofiarę na miejscu pasażera. Kierowca został zastrzymany. Niemiecka Policja nie ujawniła jeszcze do tej pory narodowości sprawcy ataku. Polskie MSZ nie posiada jeszcze informacji czy w zamachu mogli zginąć lub ucierpieć Polacy.


NA ŻYWO Z BERLINA:


19-12-2016 23:25:17 · Pokaż na mapie ·
Karygodne zachowanie uchodźcy na dworcu w Berlinie (Wideo) :(

W mediach społecznościowych zostało opublikowane nagranie, na którym prawdopodobnie uchodźca kopie w plecy kobietę schodzącą po schodach na dworcu U-Bahn w Berlinie.  Zapraszamy do dyskusji w grupie


07-12-2016 22:26:23 · Pokaż na mapie ·

Pierwszy raz w historii Polacy wygrywają konkurs drużynowy w Klingenthal (Wideo)


3 grudnia 2016 roku ekipa polskich skoczków rozgromiła rywali w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Polscy skoczkowie pokazali wysoką klasę i po raz pierwszy w historii wygrali drużynowy konkurs. Wielkie brawa dla Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Macieja Kota !!!


Kolejny konkurs i seria próbna rozpocznie się dziś – 4.12.2016 w Klingenthal o godzinie 13:30.

Zobacz decydujący skok:04-12-2016 09:38:18 · Pokaż na mapie ·
  

Freiburg – To jednak uchodźca brutalnie zamordował studentkę Marie L. Policja nie wyklucza też innego morderstwa.

Policja poinformowała społeczeństwo o wynikach śledztwa.

16 października 2016 19 letnia studentka Marii L. Wracała rowerem ze studenckiej imprezy. W drodze powrotnej została napadnięta przez 17 letniego afgańskiego uchodźcę. Napastnik bardzo brutalnie potraktował swoją ofiarę. Marii została zgwałcona i utopiona przez uchodźcę. Ciało Marii zostało znalezione 16 października w rzece Dreisam we Freiburgu. Sprawca został zidentyfikowany po śladach DNA, a dokładniej po włosach znalezionych na miejscu zbrodni.

Afgański sprawca przybył do Niemiec jako uchodźca w 2015 roku. Został zatrzymany przez Policję, nie złożył jeszcze wyjaśnień.

Kilka tygodni po zabójstwie Marii, doszło do kolejnej brutalnej zbrodni w odległości zaledwie 30 km. Zamordowana została 27 letnia joggerka Carolin G. Policja na miejscu tej zbroni nie zabezpieczyła żadnych śladów DNA sprawcy. Wysoce prawdopodobne jest to, że afgańczyk zamordował również tę kobietę.

Dołącz do dyskusji: Dyskusja w grupie
03-12-2016 20:05:24 · Pokaż na mapie ·
«    1 2 3 4    »